Dlaczego identyfikacja wizualna jest tak ważna?

Logo jest kluczowym aspektem marketingu firmy. Logo zakotwicza markę i staję się jednym z najbardziej widocznych przejawów obecności firmy na rynku docelowym. Z tego powodu dobrze zaprojektowane logo jest istotną częścią ogólnej strategii marketingowej każdej firmy.

Cel:

Logo firmy ma być „twarzą” firmy. Jest to graficzny wyświetlacz unikalnej tożsamości firmy, a poprzez kolory, czcionki i obrazy zawarte w nim stanowią one podstawowe informacje o firmie, która pozwala klientom identyfikować się z branżą marki. Logo jest również sposobem odnoszenia się do firmy w materiałach reklamowych i marketingowych.

Zasady projektowania:

Dobre logo powinno być unikalne i zrozumiałe dla potencjalnych klientów, chociaż istnieją niezliczone opcje dla kolorów, elementów wizualnych i typografii, ogólnie logo powinno pomóc przekazać informację o firmie lub być zaprojektowane w sposób który daję pewne poczucie o firmie lub branży. Na przykład firmy z branży technologicznej np. (AMD, nVidia) zwykle mają kanciaste logo, aby przekazać prędkości, podczas gdy firmy zorientowane na usługi mają zaokrąglone logo, aby zapewnić poczucie służby lub zaufania.

Tożsamość marki:

Logo jest głównym składnikiem ogólnej wizualnej tożsamości marki firmy. Na papeterii, wizytówce, stronie internetowej, reklamie pojawi się logo. Z tego powodu dobrze zaprojektowane logo może przyczynić się do sukcesu, natomiast źle zaprojektowane lub amatorsko wykonane może odstraszyć potencjalnych klientów. Jednakże logo powinno dobrze korespondować z innymi aspektami prezentacji wizualnej firmy. Nawet dobrze zaprojektowane logo, wyglądające znakomicie straci cały swój urok będąc otoczonym sprzecznymi elementami graficznymi lub nie zgodnymi czcionkami. Dlatego właśnie logo jest podstawową jednostką większej tożsamości marki, która obejmuje kolory, czcionki i wytyczne tzw. Księgę znaku.

Nasza oferta

Nasza firma oferuje profesjonalne usługi z zakresu projektowania graficznego wszelkiego rodzaju materiałów reklamowych, pomagamy wprowadzić i wykreować wizerunek firm świeżo powstających jak i istniejących już małych i średnich przedsiębiorstw. Świadczymy także usługi dla osób prywatnych.

Specjalnie na potrzeby nowo powstających firm bądź już istniejących wprowadziliśmy do naszej oferty pakiety identyfikacji wizualnej w bardzo atrakcyjnych cenach, dzięki której Twoja firma stanie się widoczna i rozpoznawalna w wielu płaszczyznach zaczynając od materiałów drukowanych, po wykreowanie wizerunku w sieci takie jak media społecznościowe i strony internetowe.

Pakiety są skalowalne, oznacza to że możesz dowolnie modyfikować zawartość pakietu, i określić czego dokładnie potrzebujesz przygotujemy wtedy indywidualną ofertę cenową. Oferujemy także wykonywanie pojedyńczych projektów. Wszystkie nasze zrealizowane projekty dostarczamy w formie przygotowanej do wydruku, możesz również skorzystać z usług zaprzyjaźnionych z nami najlepszych drukarni w regionie po atrakcyjnej cenie. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, e-mailowego bądź skorzystania z formularza kontaktowego.