Serwis komputerowy

Problem z komputerem? laptopem? smartfonem lub tabletem?

Eternal IT prowadzi profesjonalny serwis laptopów i komputerów w Przemyślu, posiadamy profesjonalne narzędzia służące do diagnostyki, konserwacji i naprawy komputerów, laptopów i innych urządzeń elektroniki użytkowej. Szybko diagnozujemy usterki i skutecznie je naprawiamy. Naprawę można zlecić u nas telefonicznie, lub przyjeżdżając do naszej siedziby w Przemyślu przy ul. Piotra Skargi 7 (budynek PARR), wjazd na parking znajduję się od strony ul. Św. Józefa.

Czyszczenie i konserwacja

Zapobieganie jest dużo tańsze niż naprawianie. Przedłuż życie swojego komputera/laptopa!

Wiele osób zapomina, iż każdy komputer powinien przynajmniej raz w roku przejść gruntowne czyszczenie układu chłodzenia i wymianę past termoprzewodzących. Wynikiem takich zaniedbań jest duża ilość kosztownych napraw płyt głównych i układów grafiki, niestety w wielu przypadkach naprawa taka przewyższa koszt naprawianego sprzętu. Jednym z pierwszych objawów przegrzanego komputera jest zawieszanie się systemu w trakcie pracy lub podczas uruchamiania, kolejnym etapem jest samoczynne wyłączanie się, najgorsze co może się stać to uszkodzenie z powodu wysokiej temperatury płyty głównej lub układu grafiki.

Przebieg konserwacji

Usługę konserwacji przeprowadzamy najpierw rozbierając laptop/komputer na czynniki pierwsze, następnie wykorzystujemy kompresor bezolejowy do pozbycia się kurzu z trudno dostępnych miejsc, demontujemy układ chłodzenia i używamy alkoholu izopropylowego do wyczyszczenia układów elektronicznych i radiatorów z resztek zużytych past termoprzewodzących i termopadów. Nakładamy nową wysokiej jakości pastę termoprzewodzącą i wymieniamy na nowe zużyte termopady, po tej operacji składamy komputer w całość i przeprowadzamy testy obciążeniowe i pomiary temperatury. W wielu przypadkach udaję się obniżyć temperaturę o nawet 30*, dzięki temu komputer staję się chłodny, cichy i pracuje zauważalnie szybciej a przede wszystkim zapobiegniemy poważniejszym kosztownym awariom.

Cennik usług serwisowych

laptop

Laptopy

Diagnoza20 zł
Przegląd, konserwacja i czyszczenie60 zł
Reinstalacja systemu operacyjnego60 zł
Odwirusowanie komputera50 zł
Wymiana płyty głównej100 zł
Naprawa układu zasilania200 zł
Wymiana gniazda zasilania100 zł
Naprawa płyty głównej, układu BGA200-500 zł
Wymiana matrycy LCD, taśmy LCD, inwertera70 zł
Wymiana klawiatury, touchpada50 zł
Wymiana procesora60 zł
Wymiana pamięci RAM, dysku twardego30 zł
Wymiana napędu CD/DVD40 zł
Wymiana wentylatora50 zł
Aktualizacja BIOS30 zł
stacjonarny

Komputery stacjonarne

Diagnozadarmowa
Przegląd, konserwacja i czyszczenie50 zł
Reinstalacja systemu operacyjnego60 zł
Odwirusowanie komputera50 zł
Wymiana płyty głównej70 zł
Wymiana zasilacza30 zł
Wymiana kart rozszerzeń20 zł
Wymiana obudowy80 zł
Wymiana procesora40 zł
Wymiana dysku twardego20 zł
Wymiana pamięci RAM20 zł
Wymiana wentylatora procesora30 zł
Wymiana wentylatora karty graficznej30 zł
Wymiana napędu CD/DVD20 zł
Aktualizacja BIOS30 zł